IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Norton ES2 1954 r.
Autor Wiadomość
skrzydlaty

Motocykl: NSU
Wysłany: Sob 28 Sie, 2021   

Gratulacje za wytrwałe parcie do finalizacji odbudowy i uprawomocnienia na drodze publicznej.
Słuszny pojazd adekwatny do postury właściciela,
teraz ten Iż będzie częściej ujeżdżany - do lepszego człowiek się szybko przyzwyczaja :lmao:

Mam nadzieję, do zobaczenia na drodze.

tomboj
Fundator

Motocykl: Iż-49
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Nortonem zrobiłem prawie 500 km. Cały czas coś w nim poprawiam. Najpierw problem z zaworem wydechowym. Zbyt ciasne pasowanie powodowało, że przy mocniejszym odkręceniu gazu zawór się podpierał. Wymiana prowadnicy i zaworu (oczywiście w ramach reklamacji) załatwiła sprawę. Dopieszczam jeszcze ustawienie zapłonu.
Jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy, to są bardzo pozytywne. Spodziewałem się sporych wibracji, ale moje obawy były na wyrost. Pozycja kierowcy w czasie jazdy jest bardzo wygodna. Hamulce jak we współczesnych motocyklach. Silnik bez problemu rozpędza motocykl do 100 km/h. Jednak w czasie jazdy trzeba cały czas pamiętać, że motocykl ma wajchę tylnego hamulca z lewej strony, a wajchę zmianę biegów z prawej.

Adam M.

Motocykl: Triumph
Wysłany: Pon 18 Paź, 2021   

Te motocykle z racji swego dlugiego skoku walu korbowego nie byly specjalnymi wibratorami, jesli chodzi o hamulec przedni to mialem go lata temu w mojej "Kasi" i bylem zaszokowany jak ten maly bebenek potrafi skutecznie hamowac. Co do roznicy w polozeniu obu wajch to za malo nim jezdzisz, jakbys zrobil wiecej km to stalo by sie to bardziej automatyczne ( z dana pozycja na moto od razu wpadasz we wlasciwy sposob zmiany biegow ). Tak to jest u mnie a caly czas zmieniam motocykle z Tridenta na BMW i odwrotnie.

Odpowiedz do tematu