IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj

Znalezionych wyników: 628
IZHMOTO.PL Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Wczoraj 13:15   Temat: Zagadki podkarpackie
LukS napisał/a:
Z ruin zamku Sobień ?
https://maps.app.goo.gl/bTm3A2UrVGeLeUa77

Tak jest! To ruiny zamku Sobień. Niszczonego jak wiele innych zamków i miast przez tak niby nam zawsze przyjaznych Węgrów.

Dla ciekawych jeszcze dwie fotki na zachętę:

Poniżej: taras widokowy w całej okazałości.


Poniżej: Wejście do ruin zamku od strony parkingu (wcześniej do pokonania ze 100 m krętych i stromych drewnianych schodów).


Muszę poszukać obiektów do nieco trudniejszych zagadek, bo tu sami spece jak widzę. Coś świeżego po weekendzie pewnie będzie ... :chillout: .

LukS napisał/a:
Telepatycznie wiem gdzie jeździcie :letssin:

Nie wie ktoś jak się sprawdza zainfekowanie pegasusem w komórce? ;)
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Wczoraj 8:24   Temat: Zagadki podkarpackie
Gdzie to jest? (moja zagadka nr 13):

Fotka aktualna - sprzed tygodnia. Zrobienie zdjęcia z motocyklem w tym miejscu nie jest możliwe. Motocykl stał w pewnej odległości, dla niedowiarków mogę dodać fotkę. Pytanie czy takie miejsca/obiekty, gdzie nie można podjechać powinny zaliczać się do naszych zagadek?
  Temat: Matchless G3LS 1953
Spiker

Odpowiedzi: 193
Wyświetleń: 211117

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Wczoraj 8:02   Temat: Matchless G3LS 1953
sztyga20 napisał/a:
Coś tak czuję że nikt nie chce głośno tego przyznać ale to fabryczne pasowanie 0.001 cala na początku lat 50tych budzi pewne niedowierzanie:)

Tekst i argumenty są przekonujące. Wkładki stalowe zalane w tłokach są znanym rozwiązaniem, o podobnym działaniu jak te druciane które przedstawiasz. Ale czy przy silniku chłodzonym powietrzem luz 0,001" czyli 0,0254 mm jest możliwy do osiągnięcia w 500-tce o średnicy ok. 82,5 mm? Nie dziw się powątpiewaniom.
Pamiętaj, że źródłem pytań jest przypadek przyłapania tłoka w twoim motocyklu. Próbujemy po prostu dojść dlaczego tak się stało. Nie przypuszczam abyś zrobił jakiś błąd w układzie smarowania na przykład.

Ale być może źle szukamy ... Przypomniało mi się jak Mikiciuk "robił" Forda GPW. Silnik był składany w renomowanym warsztacie a jednak stanął zablokowany po krótkiej pracy. Po rozbiórce okazało się, że przytrzymało na sworzniu, bo producent zastępczych tłoków źle dobrał pasowanie sworznia na piastach tłoka (na korbowodzie jest zacisk śrubą). Efektem było zniszczenie płaszcza tłoka mogące sugerować zbyt mały luz w tym miejscu.
  Temat: Matchless G3LS 1953
Spiker

Odpowiedzi: 193
Wyświetleń: 211117

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Czw 21 Wrz, 2023   Temat: Matchless G3LS 1953
sztyga20 napisał/a:
U Ciebie po honowaniu tych rys w NSU dotarło się wszystko ok w końcu na nominalnym tłoku? Adam sugerował też możliwość że podbierało Ci z prowadnicy zaworowej, zbadałes ten wątek? Osmalenie w Twoim NSU wyglądało identycznie jak u mnie na poprzednim zetsawie.

- Po tej omawianej awarii (czyli zatarciu tłoka NOS) przeprosiłem się ze starym sprawdzonym w długiej eksploatacji tłokiem (dorabianym, ale dobrze) pod który wybrałem jeden z zapasowych cylindrów i zleciłem roztoczenie i szlif. Tak więc nie wykorzystałem tego przytartego wcześniej cylindra. Co prawda kazałem zrobić próbę przehonowania, ale nie byłem w pełni zadowolony z efektów, no i wkurzał mnie odkryty mały stożek na ostatnim centymetrze od góry gładzi. Ten cylinder będzie pod inny tłok raczej, a ten NOS tłok (z przygładzonymi pilnikiem rysami) będzie pod innych cylinder - kiedyś tam.
- Tak, miałem problem z wyrobionymi prowadnicami (chyba nawet w właśnie w momencie analizy silnika po tym zatarciu). Wyszło dopiero po rozpięciu zaworów. Zużycie oleju było prawie zerowe, więc nie za bardzo podbierało, zresztą w moim silniku głowica jest smarowana tylko oparami oleju to nie miało za bardzo czego podbierać. Jako rozwiązanie zamiast żeliwnych dorobiłem tym razem prowadnice z brązu polecanego przez Junakowców (BA1054). Czyli wróciłem do fabrycznego rozwiązania. Do tego kolejny raz nowe zawory od Paradowskich. Sprawdzę efekty przy najbliższej rozbiórce silnika - nieprędko mam nadzieję.
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Czw 21 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
LukS napisał/a:
Spiker wskażesz lokalizację ?

Myślałem, że podanie zbiegu dwóch ulic jest jednoznaczne, ale proszę:
https://www.google.com/ma...9h,85.26t/data=!3m9!1e1!3m7!1sTrmvzH0a5fxGtJrOB16W7w!2e0!7i16384!8i8192!9m2!1b1!2i51?entry=ttu

Co do zagadkowego "miejsca na biwak" to niestety znowu jest to mało charakterystyczny punkt, tym razem co gorsza w lesie. Miejscowi pewnie od razu by podali. Jakbyś pokazał jakiekolwiek publiczne miejsce ogniskowe w okolicach gdzie dorastałem to pewnie jeszcze teraz bym zgadł, ale już w sąsiedniej miejscowości to nie za bardzo. Spróbuję, ale to raczej fuks będzie ... mam nadzieje, że ktoś mnie uprzedzi.
Strzelam: https://maps.app.goo.gl/22tq3urd5ibVDm8y6
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Czw 21 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
sztyga20 napisał/a:
Św Jan Nepomucen, [...] w okolicach Czudca/Pstrogowej

Witamy w zabawie sztyga20 :thumbup: Może teraz Ty coś zadasz? Zawsze to inny punkt widzenia, inne trasy, inne ulubione obiekty być może.
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Czw 21 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
LukS napisał/a:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Nowa_Wie%C5%9B_-_kapliczka_z_figur%C4%85_%C5%9Bw._Jana_Nepomucena_%28widok_z_boku%29.jpg
Nie wrzucony (jeszcze) w googlemap ale może znajdę inaczej

Prosta treningowa zagadka okazała się być bardziej zagmatwana niż przypuszczałem :hypno: . Niektóre źródła piszą Nowa Wieś, albo Nowa Wieś Czudecka ... a obecnie obiekt znajduje się ewidentnie w granicach Czudca a dokładnie przy samym skrzyżowaniu ulic Jasielskiej i Witosa.
  Temat: Matchless G3LS 1953
Spiker

Odpowiedzi: 193
Wyświetleń: 211117

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Czw 21 Wrz, 2023   Temat: Matchless G3LS 1953
Jak przeczytałem o tych "podobno 3 setkach pasowania" to nabrałem wątpliwości, bo gdy sam rozpoznawałem pasowanie tłoka NSU i porównywałem do innych podobnych silników z podobnej epoki to ze zdziwieniem stwierdziłem, że Anglicy dawali zawsze większy luz niż Niemcy - np. dla tłoka fi 75 w angielskim motocyklu była przynajmniej dycha (metryczna oczywiście), gdy w niemieckim odpowiedniku zalecano tylko 7, co najwyżej 8 setek. I to jeszcze kilkanaście lat po wojnie Anglicy mieli takie normy.
Później przeczytałem, że poprosiłeś szlifierza o zrobienie luzu 5 setek na tulejowanym cylindrze - wypisz wymaluj mój błąd sprzed kilku lat, gdy dałem sobie wcisnąć takie pasowanie na cudem zdobytym NOS tłoku Kolbenshmidt.
Ale jak dotarłem do fragmentu, gdzie piszesz, że pomimo odpowiedniej troski przy docieraniu i tak przytarło to jakbym miał deja-vu. Miałem to samo i od tamtego czasu wiem, że dla takiego zakresu średnic tłoka te 7-8 setek to przyzwoite minimum. Nowy tłok i prawdopodobnie tulejowany cylinder. Dodatkowo utwierdziłem się w tym przekonaniu, po zmierzeniu rozszerzalności tłoka zaraz po wyjęciu z wrzątku (czyli ok. 100 C) - wymiar wzrósł chwilowo w niektórych miejscach nawet o 7-8 ...-10 setek - nie mogło być więc szans na poprawą pracę i dotarcie przy pasowaniu 5-6 setek tylko. Zatarcie jest w zasadzie gwarantowane!

Oczywiście nie znam specyfiki tych omawianych angielskich tłoków z pętlą drucianą, ale nie myślę, żeby te usprawnienia aż tak pomagały. Być może zapewniały zejście z luzem z 10 setek na 7 setek tylko, czyli "mniej o 3 setki" a nie "3 setki"?

Na koniec mam dla ciebie złe wieści - jeśli nawet "tylko na moment" przyłapało to na pewno są rysy lub wręcz "wydarty" materiał na tłoku, prawdopodobnie też na pierścieniach, które mogą być dodatkowo zakleszczone materiałem z tłoka i być może także ślady na cylindrze - nawet jeśli pozornie silnik "po puszczeniu z przyłapania" pracuje poprawnie i nie dymi. To już się idealne nie zrobi samo. To są kosztowne lekcje niestety :( .

(Tutaj moje przejścia, przemyślenia i konkluzje w temacie luzu tłoka w cylindrze: https://www.nsu-riders.pl...pic.php?t=1294)
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Czw 21 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
Tak, te drewniane chałupy w ryneczku to podobno "Zabytkowy układ urbanistyczny". Nie wiem jak wam się podoba ta rewitalizacja z ładną, ale nowoczesną kostką (fotki z końca sierpnia br.).


Tutaj też jest fajny klimat w tej samej miejscowości, który też miał być zagadką, ale zwątpiłem czy ktokolwiek zgadnie bez podania zgrubnej lokalizacji:

(Ewentualnie niech ktoś spróbuje dla treningu określić w którym to dokładnie miejscu jest i co to za święty? :) )

Wróciłem na moment do tematu Czudca, bo sam go ponownie odkrywam po dłuższym okresie omijania obwodnicą. Kończąc ten "czudcowy" temat polecam skręt w górę koło cmentarza (ul. Grabieńskich na północ) na bardzo malowniczą trasę z kilkoma punktami widokowymi przez Niechobrz, Zgłobień i dalej na północ aż do drogi krajowej nr 4. Opcjonalnie wyruszyć równie ciekawą trasą na Pstrągową. Pusto, łagodne zakręty, dobry asfalt, wspaniałe widoki gwarantowane.

P.S. Zadziwiasz mnie LukS po raz kolejny :thumbup: .
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Czw 21 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
Ozzy napisał/a:
Gdzie to jest?

Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu. Dzisiaj centrum kultury. https://klasztorzagorz.pl/

[ Dodano: Czw 21 Wrz, 2023 ]
Zdzislaw napisał/a:
U Zdzicha jest jak to ująłem niedaleko, w Wetlinie, numer 38 :) . A, że dla podróżników 20km to kawałek...

Można zaliczyć do ciekawych miejsc: https://wyprawomaniak.pl/sklep-u-zdzicha-wetlina/
Tutaj znowu pewnie można tylko gotówką płacić - aż podjadę sprawdzić ;) .

[ Dodano: Czw 21 Wrz, 2023 ]
Ozzy napisał/a:
Spiker, odpowiedziałem Ci zdjęciem na Twoją zagadkę nr 11 (patrz wyżej) :thumbup:

Pierwszy odgadł LukS. Ale twoja fota też fajna.

No to teraz ja (moja zagadka nr 12):

(Uspokajam, że zagadki z Iżem też niebawem będą - wczoraj został przygotowany do drogi.)
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Sro 20 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
Małe "post scriptum" do mojego po-zagadkowego (moja zagadka nr 11) opisu wizyty w Arłamowie.

- Ktoś na podstawie dołączonych "pocztówkowych" zdjęć mógł odnieść wrażenie, że byłem tam "po cywilnemu". Ale ja tam naprawdę byłem na motocyklu, tylko trochę "niewyjściowym" dla tego forum, a poza tym zaparkowanym z musu w miejscu niesprzyjającym fajnym zdjęciom:

- Arłamów chyba nie wszystkim przypadł do gustu jako propozycja do odwiedzenia, pewnie dlatego, że jest to miejsce dla snobów i to bogatych. Ale jak pisałem wasze pasażerki były by na pewno zadowolone (kobiety lubią blichtr). Ale i dla facetów jest to ciekawy punkt na podkarpackiej trasie, choćby ze względu na drogi dojazdowe, ale także konotacje historyczne i sportowe miejsca. Nawet militaryści mogą znaleźć coś dla siebie w formie armaty strzegącej wjazdu. Gdańszczanom pasuje: (link).
- Takie "gastronomiczne" ciekawostki jak brak możliwości zapłaty gotówką mogłem sobie odpuścić, ale uznałem to za ewenement godny wspomnienia bo pośrednio świadczący o całej reszcie tego specyficznego miejsca. Ot takie obserwacje być może ciekawiące jednych czytelników a irytujące innych. Motocykliści też jedzą, piją i nawet ...ją. :S Choćby "żurek w Borach" ;) .

[ Dodano: Sro 20 Wrz, 2023 ]
nickeledon napisał/a:
Jancur napisał/a:
ECS

Brawo! W ten weekend przemianowane na GTK (Gdańskie Targi Książki)

Twierdzisz zapewne, że "to przecież takie Podkarpacie, tylko trochę dalsze"? Jak tak to ciekawa i oryginalna koncepcja. Przynajmniej z właściwej strony gór tym razem.
Obok ECS niedawno byłem i siedziałem przy słynnym stole w słynnej hali ... tak więc tą zagadką byś mnie nie zaskoczył. A może tak osobny pomorski wątek podróżniczy na forum?

[ Dodano: Sro 20 Wrz, 2023 ]
Zdzislaw napisał/a:
Tego nikt nie zgadnie gdzie to jest :)
Niedaleko jest sklep u Zdzicha, fota zrobiona 6 dni temu.

Monopolowe potrafią też być popularnymi obiektami turystycznymi jak słynny "U Krysi" w Jeruzalu. Mamy na forum konesera ;) . Nie zgadłbym tej zagadki. Ale zaglądnę jak będę następnym razem w Cisnej i zrobię fotkę! Każdy powód jest dobry, żeby się przejechać na motocyklu :thumbup: .
"U Zdzicha" to tam po lewej? Pod tymi parasolami? Czy "regionalny" sklep po prawej?
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Sro 13 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
mcfrag napisał/a:
Najlepiej jakiś motocyklista - podróżnik. Bo robi się coraz bardziej kanapowo - gastronomicznie.

No cóż ... Może się taki znajdzie.
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Sro 13 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
LukS napisał/a:
Strzelam bez sprawdzania.
Zgrupowania kadry P.Z.P.N. (a może P.Z.P.R.?) odbywają się w Arłamowie.

Gooool! Jak juz się ci nasi kopacze po wylądowaniu helikopterem wybawią, zintegrują, pojeżdżą konno, pograją w golfa i wymoczą w basenach (ew. pojeżdżą na nartach) to już się pewnie grać odechciewa - trzeba zrozumieć :letssin: . A tak na marginesie - ciekawe gdzie mają zgrupowania ci z Mołdawii czy Albanii? O amatorach z Wyspach Owczych nie wspomnę.



A wcześniej był to zamknięty dla postronnych ośrodek rządowy, wiec jest tradycja luksusowego wypoczynku dla wybrańców narodu (link). To tutaj stąpał sam Leonid Breżniew, Erich Honecker czy Josip Broz Tito. Wałęsa też tu był ale w nieco innym charakterze i nie wiem czy dobrze wspomina.
Ale miejscówka spoko - polecam! Szczególnie z pasażerką - będzie Pani zadowolona. A dla motocyklistów fajne drogi dojazdowe. Ciekawostka: Nie można tutaj płacić gotówką! Trzeba przyznać, że obecny prywatny właściciel dba o ten obiekt i pod względem inwestycyjnym nie ma się do czego doczepić.

[ Dodano: Sro 13 Wrz, 2023 ]
To kto zadaje teraz?
  Temat: Magnat-Debon LMSO 175
Spiker

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 835

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Sro 13 Wrz, 2023   Temat: Magnat-Debon LMSO 175
Śliczny i stan marzenie. Gratulacje! Jeśli rzeczywiście będziesz użytkował to podwójne. Mało kto teraz podróżuje na archaicznych motocyklach mniejszych pojemności.
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Sro 13 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
Zdzislaw napisał/a:
Twoja XJRowa Planeta ze zdjęcia? :grin:

A nie, to przypadkowy motocykl załapał się na fotkę. Aczkolwiek wpadł mi w oko, nie powiem.

No to jeszcze z tego samego dnia. Gdzie to jest? Tej łamagi z Mrzeżyna nie widziałem, ... może i dobrze bo bym mu nagadał.

(Moja zagadka nr 11).

[ Dodano: Sro 13 Wrz, 2023 ]
nickeledon napisał/a:
Skrót myślowy "z drugiej strony" powstał lata temu jak lataliśmy u południowego sąsiada i Tatry oglądaliśmy z drugiej strony. Teraz wszystko co po tamtej stronie granicy jest dla mnie z drugiej strony :)

No tak, jak się za Czechosłowacji jeszcze podróżowało to mogło utkwić w głowie, że to wciąż południowy sąsiad, także na podkarpackim odcinku. :lmao: Wybaczam, bo pewnie ktoś z Podkarpacia oddalonego od Bałtyku mógłby twierdzić, że Bornholm to wyspa szwedzka ;) .
Cieszę się, że do zabawy dołączają także koledzy z dalszych stron. :thumbup:
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Wto 12 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
nickeledon napisał/a:
Podkarpacie z drugiej strony. Zagadka: kto i gdzie, ciekawe kto zgadnie, Luks wykluczony z grona zgadujących ;)
Obrazek

Ach te charakterystyczne dwa domy obok siebie ...
No ale bawmy się. Jesteś pewien, ze widać terytorium Podkarpacia? A może miało być właśnie myląco? Na początku pomyślałem, że ktoś tu chyba komuś pościemniał (turystom z północy łatwo wcisnąć kit "pacz, tam podkarpacie widać w dole" ;) ). "Z drugiej" strony" mogło też oznaczać Australię, ale nie ta architektura. "Tamtego świata" nie brałem pod uwagę.
Później przeszło mi przez myśl, że sobie jaja robisz i na przykład wstawiasz fotki z Brannej w Czechach, ... ale nie, przecież nie byłbyś aż tak przebiegły i bezlitosny ;)
.

[ Dodano: Wto 12 Wrz, 2023 ]
Karol napisał/a:
Szybowisko w Bezmiechowej Górnej.

Perfetto :thumbup:

Karol napisał/a:

Sam dwa razy niemal nie leżałem (wtedy nie była jeszcze opisana). Na własne oczy widziałem jak kolega wyleciał z drogi w tym miejscu.

Przyjrzałem się ponownie. Problemem jest znaczne pochylenie drogi w niewłaściwą stronę zaraz za zakrętem, który początkowo wygląda całkiem normalnie, chociaż ostro. Ale motocykle kładą się na tej dróżce także w innych miejscach, ale to raczej wina mijania się z samochodami przy prawie zupełnym braku pobocza i asfalcie wysoko nad gruntem. W ostatnią niedzielę leżały tam przy mnie dwa motocykle - nie popatrzyłem tylko na rejestracje czy to aby nie "nizinni" ;) .

[ Dodano: Wto 12 Wrz, 2023 ]
LukS napisał/a:
Podpowiedź.
Był Czudec. Od niego w promieniu do 20km.
Ta miejscowość jest przy tej samej linii kolejowej choć obiekt nie bezpośrednio przy niej.

Wiśniowa:

Bez podpowiedzi by nie zgadł. Widziałem herb na portalu ale nie mogłem skojarzyć z żadną rodziną arystokratyczną. Przejeżdżam często ale zwróciłem uwagi na tę niepozorną kaplicę.
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Pon 11 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
Hrubesch napisał/a:
Zagadka nr 8-Taras widokowy droga nr 28 na serpentynach między Załużem a Tyrawą Wołoską.

Perfekt :thumbup: Było wczoraj narodu w tym miejscu. Niestety moje sprzęty nie bardzo lubią takie serpentyny (i ja chyba też :no: ), więc tylko obserwowałem jak młodzież się bawi. Chyba nikt nie zginął ostatnio, chociaż w Izdebkach juz niestety tak :( .

OK, no to gdzie później pojechałem? (zagadka nr 10):

Pewnie nie muszę podpowiadać, ale wciąż nie mogę się nadziwić tej oznaczonej i opisanej a jednak wciąż skutecznej "pułapce na motocyklistów" na podjeździe ...
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Pon 11 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
Ozzy napisał/a:
Gdzie to jest?
Myślę, że nie jest to trudna zagadka, zdjęcie z wiosny 2017 roku

Ok, skoro przez weekend nikt nie dał rady - dekawka Ozzy'ego stoi na tle zapory w Radawie (k. Jarosławia). Na dowód:


jeż napisał/a:
Spiker to ja zapytam inaczej, nie gdzie to jest, tylko gdzie jest Planeta?
Forum iżowe, a tu na każdym zdjęciu sztrucel z za Atlantyku, albo teraz pojawił się z za Odry :)

Planeta stoi i ... i czeka powód do odkurzenia. I mam nadzieję na zbawienny wpływ tego wątku dla mojej mobilizacji. Nie chcę wrzucać starych fotek, więc mam impuls aby wyruszyć po nowe. A tak na marginesie - to wątek "Pozdrowienia" mnie złamał. Kiedy po latach wzbraniania się przed wrzucaniem na forum izhmoto.pl zdjęć z wyjazdów na innych motocyklach zauważyłem, że wielu się do tego notorycznie nie stosuje to stwierdziłem, że pewnie nikomu to już tutaj nie przeszkadza. Dlatego dzięki Jeż za zwrócenie uwagi, co odbieram jako głos rozsądku. :thumbup:

Jancur napisał/a:
Gdzie to jest?
Obrazek

Trochę mało charakterystyczne - mogę tylko powiedzieć, że wygląda na stary cmentarz żydowski. Jak miałbym strzelać to Lutowiska ( https://www.eksploratorzy...hp?f=160&t=6005 ). Ogólnie z cmentarzami i kaplicami cmentarnymi to nie jestem obeznany, bo raczej omijam (to też w nawiązaniu do wciąż nierozwiązanej zagadki nr 3 LukS-a). Mogę tylko posiłkować się zasobami internetu.

[ Dodano: Pon 11 Wrz, 2023 ]
Gdzie to jest? Wczorajsza świeżynka.:

Miejsce znane wszystkim zakręconym na punkcie motocyklowej adrenaliny.
(Moja zagadka nr 8 ).
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
Ozzy napisał/a:
Głobikowa

Oczywiście tak. Głobikowa w okolicach Dębicy. Moje zdjęcie nie pokazuje, że wysoka wieża widokowa znajduje się na szczycie sporego wzgórza, w bardzo malowniczym otoczeniu (Pogórze Strzyżowskie). Na szczycie wieży są tablice informacyjne z zaznaczonymi widokami - przy dobrej widoczności widać nawet Tatry. Znajdujący się pod spodem mini "Park Jurajski" to raczej atrakcja dla dzieci, ale jest to miły dla oka akcent podczas postoju. ( https://mynaszlaku.pl/globikowa-wieza-dinozaury/ ).
W okolicach jest wiele innych ciekawostek, jak na przykład Osada Słowiańska w Stobiernej (tej koło Dębicy oczywiście): https://www.osadastobierna.pl/
Dla tych, którzy myślą, że pomysł z figurą ze Świebodzina był oryginalny polecam wizytę w pobliskiej miejscowości Mała, gdzie stoi pomnik wzorowany na tym z Rio de Janeiro już od 1937-go roku ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82a )
A dla miłośników zabytkowych motocykli Głobikowa (i znajdująca się tam stanica turystyczna "Rozdzielnia Wiatrów") jednoznacznie kojarzy się ze zlotami/rajdami organizowanymi przez klub "Gryfici" z Dębicy pod hasłem "Dinozaury motoryzacji" ( https://www.facebook.com/...a/?locale=pl_PL ). Polecam.

[ Dodano: Pią 08 Wrz, 2023 ]
Ozzy napisał/a:
Gdzie to jest? Myślę, że nie jest to trudna zagadka, zdjęcie z wiosny 2017 roku

Ja już wiem :chillout: , ale może dajmy szansę innym. Gdyby pytanie zadawał ktoś inny to musiałbym dłużej sprawdzać, a tak to już pierwsza myśl okazała się trafieniem w dziesiątkę.
  Temat: Zagadki podkarpackie
Spiker

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 3565

PostForum: W trasie   Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   Temat: Zagadki podkarpackie
Gdzie to jest?:

Szczegóły charakterystyczne, więc powinno być łatwo. Polecam miejscówkę!
(moja zagadka nr 8 )
 
Strona 1 z 32
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna