IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Mały wyjazd
Autor Wiadomość
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2024   Mały wyjazd

Szykuje mi się mały wyjazd, ale nie wiem na 100%, czy dojdzie do skutku. Po powrocie będzie tyle materiału, że post temat można zacząć już teraz. O tym kierunku myślałem od dłuższego czasu. Kierunek, oczywiście nie UE, bo co jest ciekawego w UE? Drogo, nic nie wolno, wszytko poukładane u przewidywalne. Dla mnie magistra europeistyki, w europie nie ma nic ciekawego. A koronnym argumentem jest brak benzyny ołowiowej! Przygotowania rozpocząłem z rozmachem. M in kupiona opona na przód Heidenau K-34, pół litra Unibenu, nowy namiot i 6 klisz do Zenka. Ale też np pospawałem bagażnik pod kufer centralny, dzięki temu mam więcej miejsca.
Ale też skopiowałem przewody olejowe, na wypadek gdyby pękły gdzieś w Laponii.
Zapasowe pierśionki, też nie zaszkodzą, ale raczej się nie przydadzą.
Technika, techniką, ale papierowe mapy to podstawa jakby nawigacja padła.
Ale co najlepsze wyrabiam Karnet CPD, coś nieznanego dla nas pieszczoszków wygłaskanych przez EU gdzie można jechać na dowód na koniec Europy. Karnet gwarantuje, że nie zhandlujemy naszego Iża i w zamian za to zostawiamy kaucję zwrotną w PZMot. :-D
Ciąg dalszy nastąpi... :shifty:
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1438
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2024   

Europa zła i nic ciekawego w niej nie ma? "Cudze chwalicie, swego nie znacie" ... No ale "szerokości" oczywiście! :chillout:

Tak z czystej ciekawości (bez jakichkolwiek podtekstów):
Żółte tablice to nie przeszkoda? Nie masz obaw, że bagażnik za bardzo zasłania rejestrację i lampę tylną?
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2024   

Pewnie, że są ciekawe rzeczy, co więcej ile człowiek nie zna ciekawych miejsc we własnym powiecie i województwie. Ale jednak można się karnąć trochę dalej. Jak to napisał Wojciech Cejrowski, że Europę można zostawić na starość bo tam wszędzie człowieka wwiozą na wózku. I nie, żebym go lubił. A co do lampy, to z tyłu lampę i tablicę widać, pomimo kufra który będzie na końcu bagażnika. Co do żółtych blach, to jak ostatnio wracałem z Ukrainy to nikt nie miał pretensji. Oficjalnie trzeba mieć pozwolenie na pojazd powyżej 30 tys wartości. Obecnie rozkminiam, żeby miec jakieś szprychy zapasowe do Flakona, chociaż fabryczne nie są złe.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nieplanowany wyjazd
do Świdnicy
pietruszka W trasie 4 Sro 10 Lip, 2013
pietruszka
Brak nowych postów Komarowy wyjazd
Bieszczady 2012
Komar W trasie 5 Czw 16 Sie, 2012
agrupa
Brak nowych postów [49] Mały problem z oryginalnością Iża 49
Wojt@s Ogólne 30 Sro 13 Wrz, 2006
Gaca


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna