IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Święto Niepodległości
Autor Wiadomość
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   Święto Niepodległości

W tym roku zgodnie z nową świecką tradycją, wybraliśmy się z rodzinką na Paradę Niepodległości organizowaną w Gdańsku. Ponoć największą w Polsce, spontaniczną, każdy może wziąć w niej udział. Tyle tylko że w tym roku wystąpiliśmy (ja i syn) już nie w roli kibiców, ale wzięliśmy czynny udział na naszym Iżu! :)

Zapadła równie spontaniczna decyzja i zapakowaliśmy tyłki na motocykl. Reszta rodziny miała tworzyć dokumentację fotograficzną.

Już w Gdańsku, ale w drodze do...

Jak co roku było wojsko, również Napoleońskie.




Był jeszcze inny Iż, jak sobie przypominam to jest co roku. Niestety nie było okazji zamienić słowa w tłumie.

Jechał sobie taki ciekawy pojazd, chyba typu SAM, wzorowany chyba na jakimś rajdowym Audi?

Jechało sobie takie cuś, może Simson?

Było trochę zabytkowych pojazdów.


Motocykli naprawdę obrodziło. Start był o 10.30, my przyjechaliśmy o 10, więc spędziliśmy pół godzinki w takim towarzystwie.


No i my! Też jechaliśmy!

Było trochę osób, które rozpoznały że przyjechaliśmy na Iżu. Ze zdumieniem przyjąłem fakt dość sporego zainteresowania naszym pojazdem. Nie błyszczeliśmy w tłumie, a Iż w towarzystwie japońskich silników wyglądał trochę jak komarek. Jednak na finiszu, po ustawieniu się na Targu Węglowym, co chwila ktoś nas wyłuskiwał z tłumu, podziwiając, zasypując pytaniami, dzieląc się swoimi wspomnieniami. Ludzie pytali o możliwość zrobienia fotki z motocyklem. I tak w koło! :)

Było naprawdę sympatycznie, pogoda dopisała. Wszyscy mieli dobry może trochę odświętny nastrój, a dookoła powiewały biało czerwone!
_________________
jarcco
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

A tak sobie myślałem czy nie zwołać się na paradę niepodległości, ale ja myślałem o Gdyni. Widziałem zdjęcia z poprzednich lat i stawia się tam zawsze liczna grupa motocykli zabytkowych. Dokładniejszych informacji organizacyjnych nie znalazłem, więc odpuściłem. Jazda tempem pieszych jest męczarnią dla silnika, w zeszłym roku w Gdyni motocykliści jeździli tam i z powrotem przesuwając się.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 12 Lis, 2012   

Polski patriota na radzieckim motocyklu :) Całe szczęście, że nie w Warszawie.
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 12 Lis, 2012   

Na radzieckim z niemieckim rodowodem :) .
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Pon 12 Lis, 2012   

Mhmmm... ale czy na japońskim, chyba nie robi to wielkiej różnicy?

Mnie rozbawił młody człowiek, który wypowiadał się w czasie zadymy w Warszawie. Cały okutany w szalik czy kominiarkę na twarzy, z kapturem na głowie i małymi szparkami na oczy :) ON walczy czy tam demonstruje, jak mówi, po to aby w Polsce nastała równość, wszyscy znaleźli w jego ojczyźnie miejsce, niezależnie od orientacji seksualnej, koloru skóry czy wyznania :)
_________________
jarcco
 
 
slawmartorun


Motocykl: Iż-49
Posty: 281
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 15 Lis, 2012   

W Gdańsku na pewno było sympatyczniej niż w Warszawie. Pokojowo i honorowo. Bez ubijania własnych małych interesików pod sztandarami. :middlef2:

Muszę się pochwalić. Ja tą tankietką z I wojny światowej dwa lata temu na zlocie też jechałem, ale po wódkę do nocnego bo się napoje wyskokowe skończyli, a właściciel tankietki był jedynym trzeźwym kierowcą. Niesamowite wrażenie uczynił pojazd wśród obsługi sklepu i jeszcze większe wrażenie w drodze powrotnej kiedy mijane patrole nawet nas nie zauważyły. :letssin:
_________________
K-175, Iż-49, Iż-56, WFM, GSF 600N
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Święto Kosza - Niewierszyn 2010
roman Imprezy 0 Pon 08 Lut, 2010
roman
Brak nowych postów ŚWIĘTO PUŁKOWE 25 PUŁKU PIECHOTY WP
czyli... jak zostać eksponatem
Michał Imprezy 1 Czw 07 Paź, 2010
BartekG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna