IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wzdłuż Wisły
Autor Wiadomość
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   Wzdłuż Wisły

W minioną niedziele wykonałem kolejny objazd okolicy. O ciekawą trasę "wokół komina" co raz ciężej. Z wyjazdem zwlekałem aż do godziny 11, aby opadła mgła i podniosła się trochę temperatura. Do Grudziądza jechałem bez postoju, było pod wiatr, ale prawie się tego nie czuło, bo motocykl bez problemów rozpędzał się do 80km/h, miał dobry dzień :wink: W Grudziądzu pojechałem na punkt widokowy, czyli skarpę, którą widziałem wcześniej z okna pociągu.



Most w Grudziądzu jest najdłuższym kolejowym mostem w Polsce. Na miejscu okazało się, że stoi tam pomnik upamiętniający przekroczenie Wisły przez Armię Czerwoną i wyzwolenie miasta. Ludzie się dziwnie patrzyli, że ktoś robi mu zdjęcie, ale co tam :wink:



Dalej jechałem doliną Wisły, mijałem budowę mostu przez tą rzekę w ciągu autostrady A1. Po drodze mijałem sporo motocyklistów, ale nikogo tego dnia nie widziałem na weteranie. W Chełmnie trochę się pogubiłem ze względu na dużą ilość jednokierunkowych uliczek, które powodowały, że jechałem nie tam gdzie chciałem. W końcu dotarłem w centralny punkt miasta:



Dłuższą przerwę zrobiłem w Świeciu na rynku. Skonsumowałem to co zabrałem ze sobą i wypiłem herbatę z termosu. W międzyczasie widziałem przechadzającego się znanego strażnika miejskiego ;) Zrobiłem pamiątkową fotkę ratusza i jakiegoś pomnika z datami.



Z miasta wyjechałem DK1 mocno przedmuchując silnik przez następne kilka kilometrów. Potem dziurawymi drogami wzdłuż wału wiślanego dotarłem do przeprawy promowej Opalenie-Korzeniewo. Po drodze nagrałem film:



Trasa (około 180 km):
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Maciej


Motocykl: Osa
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

Zdjęć jakoś nie widać, ale film jest fajny. Trzymałeś aparat w zębach? :wink:
_________________
M20. MR230. M52
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

Żeby zobaczyć zdjęcia trzeba być zalogowanym na forum, bo zamieściłem je w forumowej galerii. Jedno jest z innego źródła i powinno być widoczne. Aparat wieszam sobie na szyi i przytrzymuje lewą ręką.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Maciej


Motocykl: Osa
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

Nadal nie widzę zdjęć. Do filmów na łódce kupiłem kiedyś maleńki statyw z przegubowym ramieniem i uchwytem do przykręcania do rozmaitych profili lub płaszczyzn. Trzeba będzie wypróbować go na motocyklu.
_________________
M20. MR230. M52
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

Żeby Archi, nie mapka i drogowskazy, to wypisz wymaluj nasze dolnośląskie dziurawe drogi :D
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

Archi88 napisał/a:
Most w Grudziądzu jest najdłuższym w Polsce.

Powiem stricte zawodowo ;) Największy i najdłuższy most w Polsce to Most Solidarności w Płocku oczywiście przez Wisłę.

Wracając do tematu to bardzo warto było pojeżdzić, choć jeden dzień przez ten cieplutki weekend. Ciekawe czy przytrafią się kolejne tego typu pogodowe anomalie :)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

Gaca napisał/a:
Powiem stricte zawodowo ;) Największy i najdłuższy most w Polsce to Most Solidarności w Płocku oczywiście przez Wisłę.


Sprawdziłem skąd mi się wzięło, że najdłuższy jest ten w Grudziądzu, jest najdłuższym mostem kolejowym :mrgreen:
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Mrówa


Motocykl: Iż-49
Posty: 36
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Sro 03 Lis, 2010   

Archii88 - co tu wiele powiedzieć...mam tylko cichą nadzieję że za rok, może 1,5 będziemy już razem "upalać" Iżaki na trasie. Naprawdę zazdroszczę...

PS.

Most im. Bronisława Malinowskiego – najdłuższy most drogowo-kolejowy (11 przęseł, 1098,16 m) w Polsce. Leży w Grudziądzu na dolnej Wiśle. Zbudowany przez Niemców w latach zaboru pruskiego 1876-1879 w ciągu linii kolejowej Laskowice Pomorskie-Grudziądz i dzisiejszej drogi krajowej 16. Podczas działań wojennych II wojny światowej most został dwukrotnie zniszczony w 1939 (przez Wojsko Polskie) i 1945 (przez Niemców). Most został odbudowany w latach 1947-1951. W 1981 r. w tragicznym wypadku drogowym na moście zginął znakomity sportowiec i olimpijczyk Bronisław Malinowski. Most wprowadza cały ruch tranzytowy na osi wschód-zachód do Śródmieścia Grudziądza.
Źródło: Wikipedia
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Klasyczny Rajd Doliny Dolnej Wisły
6 czerwca 2020
andryś Imprezy 7 Pon 10 Maj, 2021
andryś
Brak nowych postów II Klasyczny Rajd Doliny Dolnej Wisły
26 czerwca 2022
andryś Imprezy 0 Czw 14 Kwi, 2022
andryś


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna