IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Iżowanie na śniadanie
Autor Wiadomość
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   Iżowanie na śniadanie

Zjadłszy obowiązkowe niedzielne śniadanie z rodziną ;) i zdopingowany przez motocyklistów - fotografów oraz przez fakt, że mi się chciało postanowiłem udowodnić, że od czasu do czasu wyjeżdżam poza podwórze.

Istotnie pogoda była nietypowo bardzo dobra (dziś jeszcze lepsza, co sugeruje pewne rozwiązania).

Zaplanowana trasa była krótka - około 70 km - a celem Jezioro Cieszanowickie (sztuczne, ale ładne).





Tak sztuczne, że nie ma go na mojej mapce:










Jako, że zajechałem na północny brzeg jeziora słońce miałem w twarz, co nie zapowiadało ładnych fotografii.
Żeby zrobić takie ładne zdjęcie od słonecznej strony -



- musiałem się poświęcić :)



Przydały się kupione w maju buty z membraną - nie przemokły.

W innym miejscu, gdzie brzeg był bardziej dostępny, Iż zamoczył koła (nawet mocniej niż Agrupa)






Kierowca niestety zmoczył prawą nogę, bo woda była z prawej strony za głęboka (dno jest strome) i przelała się przez cholewkę :sad:
I to było tyle. Dodam jednak, że zamiast szlifować setki kilometrów asfaltu przeszlifowałem wczoraj 25 m2 gładzi gipsowej :D
 
 
Dominik


Motocykl: Iż-49
Posty: 230
Skąd: Zębice
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

:) czyli łapiesz ostatnie dni kiedy pod nosem jadąc motorem nie zamarzają sople :D Jeziorko mimo iż sztuczne to bardzo ładne, zazdroszczę wypadu. A jak tam tak stromo to nie bałeś się że Iżyk się przechyli i zniknie w głębinie?
_________________
Iż 49, Junak przejściówka i M10 w częściach, Italjet Dragster, Honda Rebel (kradziona żonie)
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Żeby nie zakładać nowego tematu (bo i po co), dopnę się tu.

Ja też poiżowałem. W sobotę. Jechałem przed siebie bez specjalnego planu, aż dojechałem do miejsca, z którego widać, że Ziemia jest okrągła:


Jechało mi się świetnie, dlatego były tylko dwa postoje. Fotki mam jedynie z pierwszego.


Kilometrów nakręciliśmy sporo, ale kto by tam patrzył na licznik.


A ta fotka jest troche większa niż poprzednie. Można sobie kliknąć, jakby co.


Reasumując - znowu widzę, że jeżdżą te same Iże, co zawsze. Smutne.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Cytat:
Reasumując - znowu widzę, że jeżdżą te same Iże, co zawsze. Smutne.

Trochę w to nie wierzę. A może, po prostu, tylko my chwalimy się jazdą? Nie ma co dramatyzować.

To tak jak z naszym Forum - wydaje się nam, że skupiamy wszystkich Iżowców świata - a tak naprawdę, to sądzę, że 2/3 właścicieli iżów z Polski nawet nie słyszało o Forum. Ja co jakiś czas spotykam jakiegoś Iża (głównie Planetę albo 56) i wcale nie ma ich na Forum. W samym Piotrkowie są ze cztery jeżdżące Iże i jeszcze kilka w okolicy - a jestem tu tylko ja i teraz Paweł (który akurat Iża jeszcze nie ma).
Dominik napisał/a:
A jak tam tak stromo to nie bałeś się że Iżyk się przechyli i zniknie w głębinie?

Strach był :) ale wiedziałem, żeby dalej nie wjeżdżać.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Ja nie dramatyzuję, tylko ubolewam, że na kilkuset zarejestrowanych na forum, jeżdzi tylko kilku. Bez względu na ideologię (dorabianą ostatnio w bieszczadzkim wątku Gacy), jakoś tego nie rozumiem.

Tych "iżowców", którzy są poza forum i jeżdża, to w sumie traktuję jak Yeti. Podobno ich ktoś widział ;) Ja niestety nie. A chciałbym.

A propos. Spotkałeś Michał kiedykolwiek jadącego Iża, tak w trasie?
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

mcfrag napisał/a:
A propos. Spotkałeś Michał kiedykolwiek jadącego Iża, tak w trasie

Tak - i to kilka razy jadąc na Iżu - poza tym od czasu do czasu widuję jednego czerwonego 56 w Bełchatowie, jedną niebieską i drugą czarną Planetę w Bełchatowie. No i jeszcze tego czarnego 49 Huberta z Piotrkowa.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Co w sumie nie zmienia faktu, że z 495 zarejestrowanych, jeżdzi tylko kilku (w porywach kilkunastu). I to właśnie jest dla mnie smutne. ;)
 
 
Dominik


Motocykl: Iż-49
Posty: 230
Skąd: Zębice
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Jak zrobię to będę jeździł :) A tymczasem zazdroszczę i podziwiam. Na razie to pogoń za króliczkiem. Podobno lepiej jest gonić niż złapać ale na szczęście przy takim motocyklu zawsze można pogrzebać :D
_________________
Iż 49, Junak przejściówka i M10 w częściach, Italjet Dragster, Honda Rebel (kradziona żonie)
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Po obliczeniach i odczytaniu prędkościomierza, wynika że nie przejechałem nawet 1000km, ale myślę, że nieliczni po całkowitym remoncie motocykla w pierwszym sezonie nawinęli 10000km, mam awarie usuwam je na bieżąco i myślę, że jeszcze w tym sezonie pojeżdżę.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

mcfrag napisał/a:
Co w sumie nie zmienia faktu, że z 495 zarejestrowanych, jeżdzi tylko kilku (w porywach kilkunastu). I to właśnie jest dla mnie smutne. ;)

Daj no spokój - to tylko znaczy, że kilku (w porywach kilkunastu chwali się zdjęciami z jazd).
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

No ładnie. To ja tu misternie buduję klimat smutku i powagi, wzbudzam poczucie winy, motywuję, a tu taka dywersja :)
 
 
spoon


Motocykl: Iż-49
Posty: 93
Skąd: Racibórz
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Ja w sobotę i niedzielę nakręciłem w sumie około 100 km. Czasu niestety miałem mało i szkoda było mi schodzi z motocykla i robić foty. Myślę że w przyszłym sezonie będzie lepiej ;)
_________________
Nic się nie zdarza, jeśli nie jest wpierw marzeniem.
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010   

No i znowu poiżowałem. Nikt mi nie powie, że piętnaście stopni w cieniu w połowie listopada to normalne! - i jeszcze można jeździć bez kalesonów! :)
Tym razem krótki wypad miał cel na dachu województwa łódzkiego - czyli Górze Kamieńsk.

O samej górze było już nie raz.





Tym razem udało się wjechać aż na sam szczyt. Była tu niedawno kopalnia gipsu, ale gdy gips się skończył zostało wielkie wyrobisko wykorzystywane przez endurowców i kładziarzy. O ile te kłady mnie normalnie denerwują, to akurat tutaj jest dla nich świetne miejsce - okolica sztuczna, więc specjalnie nikomu nie szkodzą. W każdym razie można tam teraz legalnie wjechać.







Nie ja jeden wpadłem na ten sam pomysł - motorów było jak psów. Ale, poza mną, tylko jakieś dwa kłady i jedno malutkie enduro jeździło terenowo. Inni (nawet poważne terenówy jakoś nie wykazywały entuzjazmu.
Nie wjedziałem nawet, że Iż tak fajnie radzi sobie ze stromymi podjazdami po piachu :)

Pękło kilometrów kilkadziesiąt.
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

Michał, dodaj górkę do listy atrakcji "Drugiego Motopikniku" ;) :lol:
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

A no właśnie - ostatnim razem mogliśmy tam zajechać - ale nie chciałem męczyć dolnoślązaków, którzy byli tam ze mną rok wcześniej.
 
 
golot


Motocykl: Iż-49
Posty: 176
Skąd: Szczytno
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

mcfrag napisał/a:
No ładnie. To ja tu misternie buduję klimat smutku i powagi, wzbudzam poczucie winy, motywuję, a tu taka dywersja :)

Ja ze swojej strony obiecuję że będzie jeszcze traska na jeżu
na razie junakiem sobie śmigam od czasu do czasu.

pozdro golot
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 22 Mar, 2011   

Na przekór tym, co jeździli "bo wiosna" ja postanowiłem wybrać się z Tatą na narty, "bo jeszcze zima".

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna